Уран бүтээлийн удирдлага

Б.Солонго МУГЖ

Б.Солонго МУГЖ
Уран сайхны удирдагч бөгөөд Уран бүтээлийн удирдах албаны дарга

Г.Эрдэнэбаатар МУСТА

Г.Эрдэнэбаатар МУСТА
Ерөнхий найруулагч

Н.Туулайхүү МУУГЗ

Н.Туулайхүү МУУГЗ
Ерөнхий удирдаач

А.Өлзий-Орших МУСТА

А.Өлзий-Орших МУСТА
Ерөнхий балетмейстер

Н.Дашбямба МУСТА

Н.Дашбямба МУСТА
Ерөнхий хормейстер

Г.Ганбаатар МУУГЗ

Г.Ганбаатар МУУГЗ
Ерөнхий зураач

Ц.Гансүх МУСТА

Ц.Гансүх МУСТА
Удирдаач

Т.Гэрэлцэцэг МУСТА

Т.Гэрэлцэцэг МУСТА
Удирдаач

Т.Юндэн

Т.Юндэн
Удирдаач

З.Лхагвадорж

З.Лхагвадорж
Туслах найруулагч

А.Бүтэд МУГЖ

А.Бүтэд МУГЖ
Багш /Дуу/

Г.Цолмон МУГЖ

Г.Цолмон МУГЖ
Багш /Балет/

Ч.Ганчимэг МУГЖ

Ч.Ганчимэг МУГЖ
Багш /Балет/

С.Ганбат МУСТА

С.Ганбат МУСТА
Багш /Балет/

Х.Гэрэлчимэг МУГЖ

Х.Гэрэлчимэг МУГЖ
Балетмейстер

Д.Отгонбаатар МУСТА

Д.Отгонбаатар МУСТА
Хормейстер

Э.Намуун

Э.Намуун
Концертмейстер

С.Номин

С.Номин
Концертмейстер

Б.Ундрам

Б.Ундрам
Концертмейстер

Э.Энхтунгалаг

Э.Энхтунгалаг
Концертмейстер

Ү.Уртнасан

Ү.Уртнасан
Концертмейстер

Г.Оюун МУСТА

Г.Оюун МУСТА
Конструктор зураач

Д.Лхагвасүрэн МУСТА

Д.Лхагвасүрэн МУСТА
Урын сангийн эрхлэгч

Б.Цэрэндаваа МУСТА

Б.Цэрэндаваа МУСТА
Хөтлөх найруулагч /Дуурь/

Б.Туул МУСТА

Б.Туул МУСТА
Хөтлөх найруулагч /Балет/

О.Энхбат

О.Энхбат
Утга зохиолын ажилтан

Гоцлол хөгжимчин

Ц.Мөнхболд МУУГЗ

Ц.Мөнхболд МУУГЗ
1-р Хийл

Б.Номуунаа

Б.Номуунаа
1-р Хийл

М.Ариунцэцэг МУСТА

М.Ариунцэцэг МУСТА
1-р Хийл

М.Ариунгэрэл

М.Ариунгэрэл
1-р Хийл

Д.Отгонбаяр МУСТА

Д.Отгонбаяр МУСТА
2-р Хийл

Д.Тамир МУСТА

Д.Тамир МУСТА
Альт хийл

А.Ариунномин

А.Ариунномин
Альт хийл

С.Баяртуяа МУСТА

С.Баяртуяа МУСТА
Виолончель

Т.Оргилцэцэг

Т.Оргилцэцэг
Флейта

Б.Ганхуяг

Б.Ганхуяг
Гобой

Б.Амаржаргал

Б.Амаржаргал
Кларнет

М.Сэргэлэнбат

М.Сэргэлэнбат
Фагот

Б.Анхбаяр

Б.Анхбаяр
Валторн

Т.Мөнхбат МУСТА

Т.Мөнхбат МУСТА
Труба

Д.Анхбаяр МУСТА

Д.Анхбаяр МУСТА
Тромбон

Б.Хилчинбаатар МУСТА

Б.Хилчинбаатар МУСТА
Туба

Ц.Энхбаяр

Ц.Энхбаяр
Цохивор

Ж.Золжаргал

Ж.Золжаргал
Контрабасс

И.Туул МУСТА

И.Туул МУСТА
Арфа

Хөгжимчин

Д.Янжиндулам МУСТА

Д.Янжиндулам МУСТА
1-р Хийл

Т.Ангарагзаяа

Т.Ангарагзаяа
1-р Хийл

Н.Дамдинсүрэн

Н.Дамдинсүрэн
1-р Хийл

Б.Шинэхүү

Б.Шинэхүү
1-р Хийл

Д.Тодчимэг МУСТА

Д.Тодчимэг МУСТА
2-р Хийл

Ж.Мөнхзаяа

Ж.Мөнхзаяа
2-р Хийл

Г.Хулан

Г.Хулан
2-р Хийл

З.Тэмүүлэн

З.Тэмүүлэн
2-р Хийл

Г.Ариунболд МУСТА

Г.Ариунболд МУСТА
Альт хийл

Н.Түвшинтөгс

Н.Түвшинтөгс
Альт хийл

Г.Намнамсүрэн МУСТА

Г.Намнамсүрэн МУСТА
Альт хийл

Ч.Номинцэцэг

Ч.Номинцэцэг
Альт хийл

Д.Амар МУСТА

Д.Амар МУСТА
Виолончель

Б.Ариунтунгалаг МУСТА

Б.Ариунтунгалаг МУСТА
Виолончель

Н.Ганчимэг МУСТА

Н.Ганчимэг МУСТА
Виолончель

А.Төгөлдөр

А.Төгөлдөр
Виолончель

Б.Мөнхсарнай

Б.Мөнхсарнай
Флейта

Г.Номин

Г.Номин
Гобой

О.Банзрагч МУСТА

О.Банзрагч МУСТА
Кларнет

Д.Баасанжаргал

Д.Баасанжаргал
Фагот

Э.Батжаргал

Э.Батжаргал
Валторн

З.Мөнхбадрах

З.Мөнхбадрах
Валторн

Б.Мөнхбилэг

Б.Мөнхбилэг
Валторн

Т.Төрбаясгалан

Т.Төрбаясгалан
Тромбон

С.Болормаа МУСТА

С.Болормаа МУСТА
Цохивор

Г.Баярцэцэг

Г.Баярцэцэг
Цохивор

С.Хүлэгбаатар

С.Хүлэгбаатар
Цохивор

Сопрано

Б.Эрдэнэтуяа

Б.Эрдэнэтуяа
МУГЖ

С.Мөнгөнцэцэг

С.Мөнгөнцэцэг
МУГЖ

 Ө.Уянга

Ө.Уянга
МУГЖ

Ш.Наранчимэг

Ш.Наранчимэг
МУСТА

Н.Туяа

Н.Туяа
МУСТА

Б.Энхнаран

Б.Энхнаран
МУСТА

Ж.Энхмаа

Ж.Энхмаа
.

Б.Одонзаяа

Б.Одонзаяа
.

Г.Энхнаран

Г.Энхнаран
.

Меццо

Р.Доржхорол

Р.Доржхорол
МУГЖ

М.Дариймаа

М.Дариймаа
МУСТА

Ц.Арюна

Ц.Арюна
МУСТА

Тенор

Б.Эрдэнэ-Очир

Б.Эрдэнэ-Очир
МУСТА

Б.Гомбо-Очир

Б.Гомбо-Очир
МУСТА

М.Даваадорж

М.Даваадорж
МУСТА

Баритон

Э.Бумхүү

Э.Бумхүү
МУСТА

Л.Бүүвэйбаатар

Л.Бүүвэйбаатар
.

Л.Болдцэрэн

Л.Болдцэрэн
.

Э.Отгонбат

Э.Отгонбат

Басс

О.Хүрэлбаатар

О.Хүрэлбаатар
МУСТА

Б.Алтанхуяг

Б.Алтанхуяг
МУСТА

С.Бат-Эрдэнэ

С.Бат-Эрдэнэ
МУСТА

Под групп

Б.Уранзолбоо

Б.Уранзолбоо
Меццо

Т.Чулуунчимэг

Т.Чулуунчимэг
Меццо

Ө.Цэрэнчунт МУСТА

Ө.Цэрэнчунт МУСТА
Тенор

Г.Дашчанрав

Г.Дашчанрав
Тенор

Б.Монголхүү

Б.Монголхүү
Баритон

Э.Мөнхтөр

Э.Мөнхтөр
Басс

Гоцлол бүжигчин (Балетын тэргүүн гоцлооч)

Б.Саруул

Б.Саруул
МУСТА

О.Анужин

О.Анужин
МУГЖ

Г.Батчимэг

Г.Батчимэг
МУСТА

Б.Баасансүрэн

Б.Баасансүрэн
МУСТА

Гоцлол бүжигчин (Балетын эмэгтэй гоцлоочид)

М.Нандинцэцэг

М.Нандинцэцэг
МУСТА

Ч.Дүүрэнжаргал

Ч.Дүүрэнжаргал
.

Б.Марал

Б.Марал
.

Э.Уянга

Э.Уянга
.

Бүжигчин (Балетын эмэгтэй жүжигчид)

Б.Энхтуул

Б.Энхтуул
МУСТА

М.Оюундарь

М.Оюундарь
.

О.Олонбаяр

О.Олонбаяр
.

Ц.Хишигжаргал

Ц.Хишигжаргал
.

Б.Халиунаа

Б.Халиунаа
.

Г.Нямцэрэн

Г.Нямцэрэн
.

Б.Мөнхнаран

Б.Мөнхнаран
.

Б.Манахатан

Б.Манахатан
.

Ч.Энхжинмаа

Ч.Энхжинмаа
.

Т.Энх-Уянга

Т.Энх-Уянга
.

Т.Нямжаргал

Т.Нямжаргал
.

Т.Мина

Т.Мина
.

Э.Ууганцэцэг

Э.Ууганцэцэг
.

Гоцлол бүжигчин (Балетын тэргүүн гоцлооч)

А.Эрдэнэболд

А.Эрдэнэболд
МУСТА

Гоцлол бүжигчин (Балетын эрэгтэй гоцлоочид)

Э.Эрдэнэжаргал

Э.Эрдэнэжаргал
МУСТА

М.Од

М.Од
МУСТА

Ө.Мөнхжин

Ө.Мөнхжин
.

Т.Хан-Очир

Т.Хан-Очир
.

Б.Төгөлдөр

Б.Төгөлдөр
.

Д.Нацагдорж

Д.Нацагдорж
.

Х.Галтулга

Х.Галтулга
.

А.Тэмүүлэн

А.Тэмүүлэн
.

Бүжигчин (Балетын эрэгтэй жүжигчид)

М.Нямтайван

М.Нямтайван
.

Ц.Төмөрсүх

Ц.Төмөрсүх
МУСТА

С.Санчир

С.Санчир
.

О.Даваадорж

О.Даваадорж
.

О.Хувьтөгөлдөр

О.Хувьтөгөлдөр
.

П.Түвшинзаяа

П.Түвшинзаяа
.

А.Энх-Амар

А.Энх-Амар
.

Ц.Эрхэс

Ц.Эрхэс
.

Ц.Мөнгөншагай

Ц.Мөнгөншагай
.

Д.Содбаяр

Д.Содбаяр
.

Г.Ариунболд

Г.Ариунболд
.

Сопрано

Ш.Гантуул

Ш.Гантуул
МУСТА

Д.Батжаргал

Д.Батжаргал
МУСТА

Г.Энхцэцэг

Г.Энхцэцэг
МУСТА

Б.Урангоо

Б.Урангоо
МУСТА

Ж.Иймаа

Ж.Иймаа
.

Ц.Алтантуяа

Ц.Алтантуяа
МУСТА

Б.Уранчимэг

Б.Уранчимэг
.

Д.Өлзийжаргал

Д.Өлзийжаргал
.

Б.Отгончимэг

Б.Отгончимэг
.

Л.Даваажаргал

Л.Даваажаргал
.

Ц.Цэрэннадмид

Ц.Цэрэннадмид
.

Б.Мөнхзул

Б.Мөнхзул
.

С.Одончимэг

С.Одончимэг
.

Альт

Б.Хулан

Б.Хулан
.

Л.Эрдэнэчимэг

Л.Эрдэнэчимэг
МУСТА

Х.Үнэнзаяа

Х.Үнэнзаяа
МУСТА

Д.Цэрмаа

Д.Цэрмаа
МУСТА

Б.Лхагвасүрэн

Б.Лхагвасүрэн
МУСТА

Б.Нямсүрэн

Б.Нямсүрэн
МУСТА

Ц.Цэрэнчунт

Ц.Цэрэнчунт
МУСТА

Б.Одонцэцэг

Б.Одонцэцэг
.

Б.Бум-Амар

Б.Бум-Амар
.

П.Төмөрбаатар

П.Төмөрбаатар
.

Б.Пүрэвцолмон

Б.Пүрэвцолмон
.

Б.Энхтунгалаг

Б.Энхтунгалаг
.

Г.Жаргалмаа

Г.Жаргалмаа
.

Тенор

Б.Мөнхбаяр

Б.Мөнхбаяр
.

Б.Гантөмөр

Б.Гантөмөр
МУСТА

Ё.Ариунтулга

Ё.Ариунтулга
.

А.Наранбаатар

А.Наранбаатар
.

Б.Өлзийбаяр

Б.Өлзийбаяр
.

Э.Алтантөгс

Э.Алтантөгс
.

Х.Мягмарсүрэн

Х.Мягмарсүрэн
.

С.Лхамаа

С.Лхамаа
.

Г.Мэндбаяр

Г.Мэндбаяр
.

Баритон

Д.Энхбилэг

Д.Энхбилэг
МУСТА

Б.Энхсайхан

Б.Энхсайхан
МУСТА

Х.Тамир

Х.Тамир
.

Ц.Пүрэв

Ц.Пүрэв
.

Б.Шинэбаяр

Б.Шинэбаяр
.

Т.Энэрэл

Т.Энэрэл
.

О.Мөнх-Эрдэнэ

О.Мөнх-Эрдэнэ

А.Гасандоо

А.Гасандоо
.

Басс

О.Анхбаяр

О.Анхбаяр
МУСТА

А.Анар-Эрдэнэ

А.Анар-Эрдэнэ
.

Э.Амарсайн

Э.Амарсайн
.

Т.Одбаяр

Т.Одбаяр
.

Х.Бямбарагчаа

Х.Бямбарагчаа
.

Л.Пүрэвдорж

Л.Пүрэвдорж
.

Үйлдвэр тайз анги

Д.Энхбаатар  МУСТА

Д.Энхбаатар МУСТА
Гэрлийн найруулагч

Д.Ширэвдэв МУСТА

Д.Ширэвдэв МУСТА
Дуу авианы найруулагч

Ц.Ганзориг

Ц.Ганзориг
Зураач

Б.Туул МУСТА

Б.Туул МУСТА
Оёдлын мастер

Э.Гонгор

Э.Гонгор
Тайзны машинист

А.Гантулга

А.Гантулга
Тайзны машинист

Б.Отгонбаяр

Б.Отгонбаяр
Хувцасны эрхлэгч

Н.Алтанцэцэг

Н.Алтанцэцэг
Хувцасны эрхлэгч

Н.Ганчимэг

Н.Ганчимэг
Жижиг хэрэглэлийн эрхлэгч

Д.Төмөрхуяг

Д.Төмөрхуяг
Дууны техникч

Ч.Наранцэцэг МУСТА

Ч.Наранцэцэг МУСТА
Парикчин

Э.Энхжин

Э.Энхжин
Нүүр будгийн мэргэжилтэн

Д.Батцэцэг

Д.Батцэцэг
Гэрлийн оператор

О.Энхтүвшин

О.Энхтүвшин
Гэрэлтүүлэгч

Т.Эрдэнэчимэг

Т.Эрдэнэчимэг
Гэрэлтүүлэгч

О.Цогтгэрэл

О.Цогтгэрэл
Гэрэлтүүлэгч

О.Номин-Эрдэнэ

О.Номин-Эрдэнэ
Гэрэлтүүлэгч

Б.Саруул

Б.Саруул
Оёдолчин

Х.Нандинбилэг

Х.Нандинбилэг
Оёдолчин

Д.Түвшинжаргал

Д.Түвшинжаргал
Гуталчин

А.Нэгдэл МУСТА

А.Нэгдэл МУСТА
Тайзны туслах ажилтан

Н.Одхүү

Н.Одхүү
Тайзны туслах ажилтан

Г.Түмэнтөр

Г.Түмэнтөр
Тайзны туслах ажилтан

Б.Энх-Эрдэнэ

Б.Энх-Эрдэнэ
Тайзны туслах ажилтан

Б.Билгүүтэй

Б.Билгүүтэй
Тайзны туслах ажилтан

Ж.Банзрагч

Ж.Банзрагч
Тайзны туслах ажилтан

Л.Ганхүү

Л.Ганхүү
Тайзны туслах ажилтан

Д.Хос-Эрдэнэ

Д.Хос-Эрдэнэ
Тайзны туслах ажилтан

Дээш